Zadzwoń do nas
507-072-777

Blog przeprowadzkowy
26. Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze firmy przeprowadzkowej

Istnieje kilka kryteriów, jakimi należy się kierować wybierając firmę do przeprowadzki. Jednym z ważniejszych są referencje otrzymane od zadowolonych klientów, ponieważ świadczą one o wykonaniu całej usługi nie tylko tak, jak zostało to uzgodnione w umowie, ale wręcz ponadstandardowo.
Czynników składających się na końcowy sukces przeprowadzki jest wiele. Należą do nich przede wszystkim kompleksowe usługi logistyczne, w skład których wchodzą m.in. spakowanie mienia drobnego przez pracowników firmy przeprowadzkowej, demontaż i montaż mebli, bezpieczny  transport oraz sprawny załadunek i rozładunek.
Park maszynowy, składający się z przystosowanych do każdego rodzaju przeprowadzki meblowozów, posiadających pasy zabezpieczające i burty obite ochronnym materiałem, jest w tym wypadku warunkiem koniecznym do profesjonalnej przeprowadzki.
Istotą każdej firmy są pracownicy - doświadczeni, obowiązkowi, pomocni oraz kontaktowi, stanowią prawdziwą wizytówkę przedsiębiorstwa i są tak naprawdę gwarantem zakończonej sukcesem realizacji danego zlecenia.
Takie elementy jak pomoc w inwentaryzacji mienia czy darmowe udostępnienie kartonów do samodzielnego spakowania mienia drobnego również są mile widziane.
Nie należy zapominać o prawnych podstawach funkcjonowania firmy przeprowadzkowej, ponieważ takie elementy, jak odpowiednie zezwolenia (np. licencja na przewóz rzeczy) oraz polisy ubezpieczeniowe dotyczące wykonywanych usług są w dzisiejszych czasach koniecznością.
Brak ukrytych kosztów, niewynikających bezpośrednio z podpisanej umowy, a ze złej woli firmy również sprawia, że zadowoleni klienci z chęcią wystawiają pozytywne opinie.
Tym samym znalezienie odpowiedniej firmy przeprowadzkowej w oparciu o powyższe kryteria nie powinno stanowić żadnego problemu.Blog przeprowadzkowy
27. Które instytucje powiadomić o zmianie miejsca zamieszkania lub przeprowadzce biura?

Istnieje szereg instytucji oraz organów, które powinny zostać powiadomione o zmianie miejsca zamieszkania. Najważniejszymi z nich są bez wątpienia odpowiednie urzędy: miasta lub gminy odnośnie kwestii meldunkowych oraz związanych z prawem jazdy. Nie należy również zapominać o urzędach skarbowych, właściwych dawnemu i nowemu miejscu zameldowania.
Kolejnymi instytucjami, o których należy pamiętać przy przeprowadzce, są firmy zajmujące się wywozem śmieci, dostawcy mediów - wody, gazu oraz energii elektrycznej, a także usług telekomunikacyjnych, internetu, telewizji kablowej lub cyfrowej. W tym przypadku warto pamiętać, że jeżeli zaistnieje konieczność wypowiedzenia umowy z danym operatorem, należy to zrobić odpowiednio wcześnie. W zdecydowanej większości przypadków operatorzy zabezpieczają się klauzulami zawierającymi informacje dotyczące okresu wypowiedzenia umowy, dlatego warto pamiętać również o tej okoliczności.
Pomimo rozwiązania umowy może się zdarzyć, że korespondencja wciąż będzie przychodziła na stary adres - z niewiadomych przyczyn celują w tym szczególnie operatorzy telefonii komórkowej. Wówczas można powiadomić o fakcie przeprowadzki lokalny oddział pocztowy, a także poprosić dawnych sąsiadów, żeby przejmowali naszą korespondencję i ewentualnie odesłali na nasz nowy adres.
Przy przeprowadzce warto również pamiętać o bankach oraz ubezpieczycielach, a także o wydawcach prenumerowanych czasopism. Osoby religijne powinny poinformować również kancelarię parafialną. Nie należy zapominać o lekarzu rodzinnym, a w przypadku dzieci - o przedszkolu czy szkole.Blog przeprowadzkowy
28. Jakie usługi znajdują się na ogół w ofercie firm przeprowadzkowych?

Właściwe zabezpieczenie rzeczy na czas przeprowadzki jest równie ważne, co znalezienie odpowiedniej firmy transportowej. Należy wiedzieć, że profesjonalne firmy przeprowadzkowe zawsze oferują kompleksowe usługi w zakresie zabezpieczenia przewożonego towaru, stosując do tego celu wszelkie możliwe materiały w koniecznej ilości. Podczas przeprowadzek odpowiednie zabezpieczenia stosowane są nie tylko po to, żeby zminimalizować ryzyko uszkodzenia mebli podczas transportu, ale także po to, żeby bezpiecznie przewieźć mienie drobne, w szczególności przedmioty delikatne (np. szkło, ceramikę).
Takie zabezpieczenia jak folia stretch i bąbelkowa oraz opakowania tekturowe są na porządku dziennym, warto jednakże wziąć pod uwagę fakt, że nie wszystko da się owinąć folią, a w niektórych przypadkach, na przykład dotyczących wyjątkowo delikatnej ceramiki, jest to wręcz niewskazane. Powinno się wówczas zastanowić nad użyciem specjalnych kartonów wypełnionych pianką izolującą, która doskonale tłumi wszelkie drgania.
Duże kartony z wieszakiem są doskonałym rozwiązaniem do przewożenia ubrań i garderoby, podobnie jak tekturowe narożniki zakładane na krawędzie mebli w celu zwiększenia ich ochrony podczas transportu. Specjalne opakowania służące do przewozu obrazów czy grube, filcowe koce z pewnością będą bardzo pomocne podczas każdej, profesjonalnie wykonanej przeprowadzki.
Pasy uniemożliwiające niekontrolowane przesuwanie przewożonych przedmiotów w samochodowym kontenerze, a także odpowiednie ułożenie oraz bezpieczne przenoszenie mienia również nie są bez znaczenia w czasie przeprowadzki, dlatego jej wykonanie warto zlecić profesjonalistom.Blog przeprowadzkowy
29. Jak zorganizować przeprowadzkę magazynu?

Przeprowadzka magazynu nie należy do najprostszych zadań. Jeżeli jest to dodatkowo magazyn wyposażony w linie produkcyjne czy maszyny przemysłowe, wówczas skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się relokacją zawartości hal magazynowych wydaje się koniecznością.
Jeżeli jest to zwykły magazyn służący do przechowywania towarów lub mienia, wówczas jedyny kłopot może dotyczyć przewiezienia dużej ilości rzeczy. Żeby to zrobić, wystarczy posiadać odpowiednio duży tabor samochodowy, przystosowany do przewozu określonego rodzaju mienia.
O wiele więcej trudności może przysporzyć przeprowadzka hali wyposażonej w linie produkcyjne oraz ciężkie maszyny przemysłowe, posiadające znaczne gabaryty. Czasami się zdarza, że pomimo swoich rozmiarów, są to urządzenia o bardzo skomplikowanej strukturze i wielu ruchomych częściach, podatnych na uszkodzenia. Dobra firma przeprowadzkowa poradzi sobie i z tym zadaniem, chociażby ze względu na fakt posiadania odpowiedniego ubezpieczenia. Przewóz półek i regałów także nie nastręcza dobrej firmie przewozowej większych trudności.
Niektóre przedsiębiorstwa przeprowadzkowe oferują dodatkowo możliwość uporządkowania pustej przestrzeni magazynowej, jednakże o taką ewentualność należy dowiadywać się bezpośrednio u przedstawiciela danej firmy.Blog przeprowadzkowy
30. Jakie cechy powinna posiadać dobra firma przeprowadzkowa?

Dobrą firmę przeprowadzkową można określić kilkoma cechami: rzetelna, uczciwa, doświadczona, dobrze zorganizowana oraz posiadająca odpowiednie wyposażenie. W praktyce każda z tych cech ma swoje bardzo konkretne odbicie w rzeczywistości.
W przypadku firmy przeprowadzkowej rzetelność i uczciwość w kontaktach z klientami są wyjątkowo ważne. Niektóre firmy czasami zapominają, że stres związany z przeprowadzką polega nie tylko na zmianie miejsca zamieszkania lub funkcjonowania, ale wiąże się także z ryzykiem (minimalnym, ale zawsze) zniszczenia mienia lub pojawieniem się dodatkowych kosztów. Rzetelna i uczciwa firma przeprowadzkowa nigdy nie naraża swoich klientów na jakiekolwiek dodatkowe koszty, jeżeli wcześniej ich o tych kosztach nie poinformuje. Poza tym bezpieczeństwo transportu mienia zapewnione jest zarówno przez profesjonalnych pracowników, jak i sprawny park maszynowy, wyposażony we wszystkie konieczne zabezpieczenia przewożonych przedmiotów - od pasów, po kartonowe opakowania czy folię ochronną.
Dobry kontakt z przedstawicielami firmy także jest bardzo ważny, ponieważ jest oznaką uczciwości i profesjonalizmu. Równie ważne są doświadczenie oraz odpowiednia organizacja pracy. Firmy przeprowadzkowe muszą być możliwie elastyczne i na bieżąco dopasowywać się do realiów na rynku.
Warto zwrócić uwagę na referencje, i to od różnych klientów. Przedsiębiorstwo, które potrafi sobie poradzić z przeprowadzką urzędu, biblioteki czy magazynu, bez żadnych problemów poradzi sobie również z przewiezieniem mebli, cennych eksponatów, elektroniki czy ciężkich fortepianów. Takiej firmie po prostu warto zaufać.


Góra stronyGóra strony
tel. 22 408-20-08
kom. 507-072-777
biuro@solidneprzeprowadzki.pl
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Przeprowadzki Warszawa cennik
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.