Zadzwoń do nas
507-072-777
Blog przeprowadzkowy

Praktyczne wskazówki

Jak zaplanować przeprowadzkę?

Na co zwrócić uwagę?

Porady przeprowadzkowe

Jak się pakować?

W co się pakować?

Jak zabezpieczyć mienie?

Czy demontować meble?

Jaką firmę wybrać?

Mnóstwo cennych porad

Blog przeprowadzkowy firmy Aneks

Blog przeprowadzkowy
1. Jakie usługi oferują swoim klientom profesjonalne firmy przeprowadzkowe?

Profesjonalna firma przeprowadzkowa oferuje przede wszystkim kompleksową usługę logistyczną wraz z towarzyszącymi jej usługami dodatkowymi. Pod tym pojęciem kryje się szereg działań mających na celu zrealizowanie szybkiej i zakończonej obopólną satysfakcją przeprowadzki. W tak rozumianej usłudze transport mienia do miejsca przeznaczenia jest zaledwie jednym, końcowym elementem wszystkich działań związanych ze zmianą miejsca zamieszkania lub urzędowania.
Działania dobrze zorganizowanej firmy przeprowadzkowej zakładają przede wszystkim bezpłatną wycenę danej usługi u klienta, opierając jej cenę o rodzaj przewożonego mienia, zakres usługi, warunki obiektowe. Następnie firma udostępnia wszystkie opakowania oraz inne materiały konieczne do tego, żeby wszystkie przedmioty spakować samodzielnie, ewentualnie sama owe przedmioty pakuje. Sprzęt RTV, AGD czy elektronika są dodatkowo zabezpieczane. Kontener, w którym transportuje się przedmioty, posiada odpowiednie pasy zabezpieczające, jest również obity wewnątrz filcem, poza tym wszystkie rzeczy znajdują się w specjalnie do tego przeznaczonych opakowaniach, odpowiednio odseparowane i chronione.
Warto również pamiętać, że profesjonalna firma przeprowadzkowa nie dolicza żadnych dodatkowych, nieuwzględnionych w podpisanej umowie opłat, zaś zakres usługi realizuje w stu procentach zgodnie z umową, gwarantując tym samym bezpieczeństwo, szybkość i najwyższą jakość wykonanych usług.



Blog przeprowadzkowy
2. Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze firmy przeprowadzkowej?

Wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej powinien być świadomy i oparty o rzeczywiste przesłanki. Przede wszystkim należy go do dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem - przynajmniej na kilka tygodni przed planowaną przeprowadzką. Takie działanie pozwoli na odpowiednie zaplanowanie konkretnych działań związanych z transportem mienia, zarówno ze strony klienta, jak i firmy. Nie jest tajemnicą, że decyzja podjęta odpowiednio wcześniej pozwoli zminimalizować koszty całej operacji, poza tym zniknie wówczas jedna dodatkowa przyczyna stresu - wybór wykonawcy przeprowadzki.
Oczywistym jest, że odpowiednio wczesne wybranie firmy nie gwarantuje wysokiej jakości w realizacji całej operacji. Tutaj należy zdać się na doświadczenie potencjalnego wykonawcy, czas jego obecności na rynku, posiadane ubezpieczenie oraz referencje. Ostatnia kategoria jest bardzo ważna, ponieważ nic nie mówi o firmie przeprowadzkowej więcej, niż opinie zadowolonych klientów, najlepiej z różnych branż. Jeżeli firma poradziła sobie z przenosinami biblioteki, urzędu, biura czy kancelarii prawnej, to z pewnością poradzi sobie z każdym rodzajem przeprowadzki.
Przy wyborze firmy warto również kierować się łatwością w komunikacji z jej przedstawicielami, ponieważ gwarantuje to brak jakichkolwiek późniejszych problemów spowodowanych na przykład nieprzewidzianymi w umowie wydatkami. Po prostu firma, która posiada przejrzyste zasady dotyczące kontaktów z klientami, z oczywistych przyczyn dba zarówno o nich, jak i o wysoką jakość swoich usług.



Blog przeprowadzkowy
3. O korzyściach wynajęcia profesjonalistów do zorganizowania i wykonania przeprowadzki.

Pytanie o sens korzystania z firm przeprowadzkowych zawiera w sobie pułapkę. Polega ona na tym, że większość osób sądzi, że w myśl zasady „dla chcącego nic trudnego” przeprowadzkę można zorganizować na własny rachunek. Owszem, jeżeli jest się studentem, a cały dobytek mieści się w plecaku, kilku walizkach, pudłach i workach, wówczas rzeczywiście można zorganizować przeprowadzkę transportem publicznym, a największe rzeczy przewieźć taksówką przy pomocy kolegów z akademika.
Rzecz w tym, że nie każdy, kto chce się przeprowadzić, jest studentem. Trudno sobie w ogóle wyobrazić sytuację, w której rodzina, posiadająca na przykład sprzęt RTV - AGD, meble oraz jakiekolwiek cenne przedmioty lub książki decyduje się na przewiezienie tych rzeczy tramwajami czy samochodem dostawczym znajomego. W przypadku firm czy instytucji nieskorzystanie z firmy przeprowadzkowej jest nie tylko niewykonalne, ale przede wszystkim wyjątkowo nieodpowiedzialne.
Firmy przeprowadzkowe gwarantują kompleksowość usług, zarówno pod kątem bezpiecznego transportu przedmiotów, jak i ich inwentaryzacji, spakowania, rozpakowania, przeniesienia, demontażu i montażu wyposażenia, a także w kwestii zastosowania odpowiednich technologii zabezpieczających. Działają sprawnie i profesjonalnie, w oparciu o doświadczenie swoje oraz konkurencji. Skorzystanie z ich oferty związane jest nie tylko z oszczędnością czasu, ale również pieniędzy w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń, ponieważ większość z nich posiada polisy ubezpieczeniowe adekwatne do prowadzonej działalności.



Blog przeprowadzkowy
4. Jak zaplanować przeprowadzkę firmy, aby nie zakłócić poważnie jej działalności?

Pod pewnymi względami przeprowadzka firmy lub biura może być o wiele łatwiejsza, niż tradycyjna, z mieszkania do mieszkania. Dzieje się tak ze względu na możliwość przydzielenia konkretnym pracownikom konkretnych zadań związanych z samą przeprowadzką.
Takie kwestie, jak poinformowanie odpowiednich urzędów, instytucji, dostawców mediów czy wynajmującego lokal o zmianie miejsca działalności są oczywiste. Może to zrobić dyrektor firmy, może również osoba przez niego upoważniona. Poza tym kolejność działań jest analogiczna, jak w przypadku tradycyjnej przeprowadzki. Najpierw należy ustalić orientacyjny termin przeprowadzki. Następnie powinno się dokonać czegoś na kształt inwentaryzacji i pozbyć tych rzeczy oraz sprzętów, które mogą zostać uznane za zbędne.
Po tych działaniach można wybrać odpowiednią firmę przeprowadzkową, której przedstawiciel dokona wstępnej wyceny usługi. Dalej można wyznaczyć grupę pracowników, którzy będą odpowiedzialni za rozmieszczenie stanowisk pracy w nowym lokalu, przy czym należy wziąć pod uwagę ilość przewożonych sprzętów oraz mebli. Jeżeli przeprowadzka dotyczy niewielkiej firmy lub biura, wówczas nie powinna stanowić większego problemu - meble i sprzęt biurowy nie są zbyt trudne do transportu.
Przeprowadzka zakładu produkcyjnego, nawet niewielkiego, może stanowić nie lada wyzwanie, głównie ze względu na konieczność odpowiedniego zabezpieczenia przewożonych maszyn. Tego typu operacjami zajmują się wyspecjalizowane firmy, które gwarantują zarówno przewóz, jak demontaż w starym oraz montaż maszyn w nowym lokum.
Podczas przeprowadzki nie można także zapominać o ważnej dokumentacji firmowej - o nią powinien osobiście zadbać dyrektor firmy lub inny członek zarządu.



Blog przeprowadzkowy
5. Czy przeprowadzka wymaga wcześniejszego planowania i przygotowania?

Trudno jednoznacznie określić wyprzedzenie, z jakim należy planować przeprowadzkę. Jest to kwestia zależna przede wszystkim od konkretnej sytuacji i potrzeb - niektórzy planują przeprowadzkę przez kilka lat, inni zmuszeni są do ekspresowej zmiany miejsca zamieszkania.
W normalnych warunkach należy pamiętać o wcześniejszym załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności związanych ze zmianą adresu: rozwiązaniu umów z dostawcami mediów (kablówki, telefonu, internetu - warto pamiętać, że u większości dostawców wymagany jest 1- miesięczny okres wypowiedzenia umowy), powiadomieniu wszystkich urzędów i instytucji, które mogą być zainteresowane nowymi danymi do korespondencji, rozwiązaniu umów na dostawy na stary adres np. prenumerat czasopism, zwrotu książek, filmów do pobliskich wypożyczalni, itd. Tak naprawdę jest to jedyna rzecz warta zapamiętania w związku z planowaniem przeprowadzki. Wszystkie inne zależne są od pozostałych czynników, takich jak rodzaj oraz przyczyny przeprowadzki, ilość przewożonych dóbr, miejsce docelowe czy chociażby wolny czas osób zmieniających miejsce zamieszkania.
Ostatni czynnik, bardzo niedoceniony, jest prawdopodobnie najważniejszy. Czas, który może zostać przeznaczony na zaplanowanie przeprowadzki, z pewnością nie będzie czasem straconym. Niestety, nie każdego stać na dokładne rozplanowanie wszystkich działań związanych z tym wydarzeniem, chociażby ze względu na pracę. Z tego względu profesjonalne firmy przeprowadzkowe oferują zestaw kompleksowych usług, nie tylko logistycznych, ale również planistycznych. W przypadku jakichkolwiek problemów warto skorzystać z ich pomocy, dzięki czemu zaoszczędzi się nie tylko czas, ale przede wszystkim nerwy.


Góra stronyGóra strony
tel. 22 408-20-08
kom. 507-072-777
biuro@solidneprzeprowadzki.pl
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Przeprowadzki Warszawa cennik
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.