Zadzwoń do nas
507-072-777
Blog przeprowadzkowy
6. Opakowania najlepiej sprawdzające się podczas przeprowadzki

Przyjmuje się, że podczas przeprowadzki kartony są zdecydowanie najlepszymi opakowaniami na wszelkiego rodzaju mienie drobne czy domowy sprzęt. Przede wszystkim trudno sobie w ogóle wyobrazić przewóz niektórych rzeczy (np. szkła) czy urządzeń RTV - AGD w workach. Nie dość, że wyglądałoby to groteskowo, to jeszcze „zapakowane” w ten sposób przedmioty nie miałyby żadnej ochrony przed uderzeniami, drganiami, czy niską temperaturą. Dlatego jeżeli przeprowadzka nie odbywa się w skrajnych okolicznościach, lepszym rozwiązaniem jest spakowanie mienia do kartonów - nawet jeśli jest to przedsięwzięcie organizowane na własną rękę, bez korzystania z usług firmy przewozowej.
Należy stosować mocne, przynajmniej 3-warstwowe kartony o wielkości zależnej od rodzaju przewożonego mienia. Do transportu mienia drobnego masywnego np. książek czy szkła stosujemy kartony o mniejszych wymiarach (rzędu 50 x 30 x 40 cm - większe kartony po wypełnieniu książkami będą tak ciężkie, że trudno będzie je podnieść), do transportu np. elektroniki czy sprzętu AGD kartony większe (wymiary rzędu 50 x 50 x 80 cm).
Ubrania najlepiej przewozić w specjalnych kartonowych szafach z drążkiem na wieszaki - wtedy ubrania  nie będą pomięte, łatwiej będzie je też spakować i rozpakować.
Worki foliowe o dużej pojemności możemy wykorzystać do spakowania np. rzeczy pościelowych czy butów.
Profesjonalne firmy przeprowadzkowe dysponują całym asortymentem opakowań kartonowych i w zależności od wybranej opcji przeprowadzki albo wypożyczają kartony do samodzielnego spakowania mienia przez klienta, albo powierzają tę czynność swoim pracownikom.Blog przeprowadzkowy
7. W jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć sprzęt AGD przed uszkodzeniami?

Przewożenie sprzętów kuchennych nie jest, wbrew pozorom, zbyt trudnym zadaniem dla doświadczonych pracowników firmy przeprowadzkowej. Bywa, że jedyną realną trudnością jest w tym przypadku przeniesienie urządzeń AGD do meblowozu i wniesienie ich z powrotem do nowego lokum.
Otóż może się zdarzyć, że mieszkanie, z którego ktoś się wyprowadza, lub nowe miejsce, będące punktem docelowym przeprowadzki, znajduje się na jednej z wyższych kondygnacji albo ma utrudniony dostęp, na przykład wąskie lub strome schody albo ciasną klatkę schodową. Bywa również, że trudności wynikają z błędów konstrukcyjnych w mieszkaniu, domu, kamienicy czy bloku. Wówczas sprzęty kuchenne przenoszone są przez doświadczonych, sprawnych fizycznie pracowników na specjalnych pasach, oczywiście po odpowiednim zabezpieczeniu tych sprzętów przed ewentualnymi uszkodzeniami.
Zabezpieczenia, stosowane zarówno podczas przenoszenia urządzeń AGD, jak i podczas ich transportu meblowozem, obejmują takie materiały jak folię stretch, folię bąbelkową, koce filcowe, a w wyjątkowych okolicznościach specjalną piankę izolującą lub też duże, tekturowe opakowania.
Nie jest tajemnicą, że stosunkowo dobrym zabezpieczeniem są oryginalne pudła, w których sprzęt był dostarczony ze sklepu po zakupie, wraz ze specjalnymi blokadami (np. bębna w przypadku pralki) czy styropianowymi kształtownikami. Jeżeli jednak oryginalne opakowania czy zabezpieczenia zostały zniszczone albo użyte w innych celach, również nie stanowi to żadnego problemu dla pracowników firmy przeprowadzkowej, nie będzie też miało wpływu na cenę czy jakość wykonywanej usługi.Blog przeprowadzkowy
8. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę w trakcie wyboru firmy przeprowadzkowej?

Przeprowadzka może być wyjątkowo stresującym wydarzeniem, ale tylko wówczas, gdy organizowana jest przez amatorów. Niestety, w branży transportowej również tacy się trafiają. Dlatego wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej powinien się odbyć po bardzo dokładnym wysondowaniu rynku.
Przyjmuje się, że najlepszym kryterium, według którego powinno się dokonać wyboru firmy działającej w jakiejkolwiek branży, nie tylko przeprowadzkowej, są referencje. Bardzo ważne, żeby istniał jakiś fizyczny dowód na ich posiadanie, ponieważ referencje składające się jedynie ze słów, nie poparte żadnymi dowodami, są tak naprawdę bezwartościowe. Z tego względu warto zwrócić uwagę na skany dokumentów, jakie niektóre firmy umieszczają na swoich stronach internetowych. To właśnie wśród nich powinny znajdować się dowody na wysoką jakość prowadzonej działalności.
Nie należy również zapominać o sprawach elementarnych, takich stały adres siedziby firmy, kompletne dane kontaktowe, imię i nazwisko właściciela (lub właścicieli) czy numery REGON oraz KRS lub CEIDG.
W przypadku firm przeprowadzkowych warto również sprawdzić, czy posiadają one aktualne i odpowiednie ubezpieczenie związane z prowadzoną działalnością i licencję na wykonywanie transportu drogowego w zakresie przewozu rzeczy.
Takie elementy jak sprawny tabor, kompetentna obsługa, dodatkowe usługi związane z przeprowadzkami czy jasne reguły funkcjonowania z pewnością będą atutem - tak dla firmy, jak i potencjalnego klienta.Blog przeprowadzkowy
9. Jak bezpiecznie przetransportować delikatne sprzęty elektroniczne?

W przeciwieństwie do mebli czy sprzętów AGD przewożenie elektroniki jest odrobinę bardziej skomplikowanym zadaniem. Dzieje się tak ze względu na fakt niewielkiej wytrzymałości elektronicznych podzespołów na niektóre czynniki zewnętrzne. Do tych czynników nie należą jedynie ewentualne uszkodzenia mechaniczne, wywołane uderzeniem urządzenia w jakąś sztywną, twardą powierzchnię, ale również wilgoć, drgania oraz niskie temperatury.
Takie urządzenia jak tablety, komputery przenośne, telefony komórkowe czy nieduży sprzęt w rodzaju elektronicznych zegarów czy urządzeń sterujących klienci zazwyczaj przewożą w podręcznych torbach lub plecakach.
Transport telewizorów lub monitorów, sprzętu audio, konsol, komputerów stacjonarnych czy bardziej skomplikowanych struktur (np. stacje serwerowe) odbywa się już w kontenerach meblowozów. Kontenery wyłożone są miękkim materiałem tłumiącym drgania, poza tym są wyjątkowo szczelne i odporne na działanie wilgoci.
Dodatkowymi zabezpieczeniami, także przed niskimi temperaturami, są folie stretch i bąbelkowe, miękkie filcowe koce, tekturowe pudła, wypełniacze do pudeł, przekładki kartonowe, papier pakowy i tektura falista, a także specjalne pasy mocujące urządzenia do burt czy podłogi.
Poza tym meblowozy będące w dobrym stanie technicznym zapewniają skuteczną amortyzację, zaś doświadczenie kierowców sprawia, że transport jest płynny i bezkolizyjny, co w kontekście przewożenia elektroniki ma niebagatelne znaczenie.


Blog przeprowadzkowy
10. Jak bezpiecznie pakować przedmioty wykonane ze szkła?

Oczywistą cechą większości szklanych przedmiotów jest ich niska wytrzymałość na uderzenia, nacisk czy drgania. Źle zabezpieczone, szczególnie te delikatne, jak porcelana mogą ucierpieć podczas transportu. Dlatego odpowiednie zabezpieczenie szklanych przedmiotów jest w tym przypadku sprawą kluczową.
Warto przy tym pamiętać, że odpowiednie zabezpieczenie nie jest jednoznaczne z obfitym. Często zdarza się, że np. przełożenie talerzy zwykłą gazetą jest o wiele lepszym rozwiązaniem, niż umieszczenie każdego z nich w osobnym opakowaniu - wystarczy odpowiednio mocne pudło i pewne ręce pracownika firmy przeprowadzkowej, żeby przenoszonemu oraz przewożonemu szkłu nie stało się nic złego.
Do zabezpieczenia wyjątkowo delikatnych i cennych przedmiotów, takich jak porcelana czy rodowe pamiątki, stosuje się kartony wypełnione kawałkami pianki izolującej (wypełniaczem). Poza tym bezpieczne pakowanie szklanych przedmiotów polega przede wszystkim na odizolowaniu ich powierzchni od siebie. Owszem, szklanki z wyjątkowo twardych kompozytów mogą stykać się swoimi powierzchniami, jednakże zwykłe kubki, talerze czy szklane ozdoby powinny być odseparowane, czy to warstwami gazet, czy też folii ochronnej.
Klienci korzystający z usług firm przeprowadzkowych bardzo często sami najlepiej wiedzą, jak zabezpieczyć cenne i kruche szkło, dlatego w tym konkretnym przypadku warto zaufać ich intuicji. Jeżeli ktoś chce dodatkowo przełożyć szklane przedmioty bawełnianymi ubraniami, nikt z tego powodu nie będzie zgłaszał żadnych obiekcji, jeżeli tylko metoda nie będzie w żaden sposób kolidowała z technikami zabezpieczającymi stosowanymi przez firmę przeprowadzkową.


Góra stronyGóra strony
tel. 22 408-20-08
kom. 507-072-777
biuro@solidneprzeprowadzki.pl
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Przeprowadzki Warszawa cennik
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.